Jak wygląda wizyta

Badania prowadzone w Pracowni stanowią niepowtarzalną okazję, by przyjrzeć się, w jaki sposób dziecko poznaje świat i jak funkcjonuje w nowym dla siebie otoczeniu. Wszystkie badania, które prowadzimy, mają formę wesołej zabawy i mogą stanowić źródło ciekawych doświadczeń dla całej rodziny.

Każda wizyta rozpoczyna się od przywitania, przedstawienia przebiegu spotkania oraz podpisania zgody na udział w badaniu. Jest to także czas dla Malucha, na spokojne rozejrzenie się w nowym miejscu i oswojenie z nim.

Następnie niemowlęta wykonują różne zadania, dzięki którym wiemy, na co patrzą i dlaczego, oraz jak długo skupiają uwagę na różnych obiektach. Sprawdzamy jak reaguje ich mózg w zależności od tego co widzą i słyszą. Badamy wspólną zabawę rodziców i ich dzieci, co pozwoli na lepsze zrozumienie rozwoju zdolności komunikowania się i samoregulacji w niemowlęctwie. Dokładniej poznajemy również wpływ wczesnego doświadczenia na dalszy rozwój. Ta wiedza w przyszłości umożliwi rozwijanie nowych metod badań przesiewowych i wczesnego wspomagania rozwoju w pierwszych latach życia.

Przebieg spotkań dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdego malucha, a opiekunowie mogą w komfortowych warunkach nakarmić i przewinąć niemowlę. Z przyjemnością odpowiadamy na Państwa pytania. Zapewniamy przyjazną atmosferę i moc nowych, ciekawych doświadczeń dla dzieci i ich rodziców. Dzięki obecności gotowych do zabawy członków naszego zespołu oraz licznych zabawek, dzieci nigdy się u nas nie nudzą.

W związku z pandemią SARS-Cov-2 dokładamy wszelkich starań, żeby zminimalizować ryzyko zakażenia. Pomieszczenia laboratorium są wietrzone i ozonowane po każdej wizycie rodziców z dzieckiem. Wszystkie zabawki, opaski i urządzenia są dezynfekowane po każdym użyciu. Badacze przez całe spotkanie są ubrani w maseczki i/lub przyłbice.