Doktor Aleksandra Dopierała!!!

Wczoraj, odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Dopierały. 

Projekt doktorski Oli łączył w sobie wiele niezwykle trudnych elementów: badała niemowlęta – jedną z najbardziej wymagających grup badawczych, korzystała z nowatorskiej i prawie niewykorzystywanej w Polsce metody neuroobrazowania -fNIRS, a końcówka jej badań przypadła na czas pandemii!

A jednak poradziła sobie znakomicie! 

Przygotowała, przeprowadziła i opisała świetne badanie! A wczoraj doskonale poradziła sobie podczas obrony! 

W imieniu Oli i całego zespołu jeszcze raz dziękujemy wszystkim rodzicom i niemowlętom zaangażowanym w badanie, naukowcom wspierającym i doradzającym na różnych etapach projektu oraz wszystkim którzy wczoraj razem z nami wspierali Olę i uczestniczyli w obronie! 

Ola dołączyła do naszego zespołu w 2016, początkowo odbywała staż, potem przygotowywała prace magisterska a w końcu zdecydowała się zrobić z nami doktorat! 

Przez 5 lat, towarzyszyła nam w badaniach, ucząc się i wykorzystując różnorodne metody badawcze (eye-tracking, EEG, fNIRS, miary standardowe), prezentowała z nami wyniki uzyskane w pracowni podczas krajowych i międzynarodowych konferencji, popularyzowała naukę udzielając wywiadów (min. dla Dzień dobry TVN) 

Od listopada rozpoczyna pracę na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej (UBC) w Vancouver, gdzie będzie odbywać staż podoktorski i razem z dr Lauren Emberson tworzyć nowe laboratorium – BabyLearning Lab 

Nasz zespół już tęskni! Ale też mocno trzymamy kciuki! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *